Vážení zákazníci, ve dnech 23. 24. 25. června z technických důvodů bude Showroom na pobočce v Praze uzavřen. Provoz E-shopu a výdej zboží ze skladu v Praze je bez omezení, zakoupené zboží Vám bude doručeno na Vaší adresu.
Vzhledem k velkému množství objednávek, Vás prosíme o veškerou komunikaci přes email: manager@matracebezlepidla.cz
Kontaminované a toxické ložnice. Matrace bez zápachu - mýtus nebo realita?

Kontaminované a toxické ložnice. Matrace bez zápachu - mýtus nebo realita?

Dospělí spánkem stráví třetinu života a malé děti téměř polovinu svého času. Proto je velmi důležité používat kvalitní, zdravé a netoxické matrace. Během spánku naše tělo provádí velkou část své regenerace. Růstový hormon se vylučuje během spánku. Není důležitý jen u dětí během růstu, ale také u dospělých, protože hraje důležitou roli při regeneraci tkání. Také imunitní systém pracuje nejintenzivněji v noci, proto je velmi důležité, aby bylo naše prostředí během spánku co nejzdravější a nejpohodlnější. Bohužel běžné matrace obsahují škodlivá lepidla, obsahující desítky toxických chemikálií, od acetonu po různé typy chlorfluoruhlovodíků.

Taková matrace je jeden velký chemický koktejl, uvolňující těkavé organické sloučeniny, které jsou koncentrovány a usazují se spolu s prachem v matraci. Díky tomu mohou vznikat četné zdravotní problémy: od podráždění dýchacích cest, přes alergie, až po rakovinu.

Pro zdravý spánek, který podporuje regeneraci a vytváří bezpečné, netoxické prostředí, lékaři doporučují, aby matrace neobsahovala syntetické chemikálie.
Řešením problému jsou matrace BEAUTYSEN vyráběné za použití bezlepidlové technologie.

Další důležitou výhodou ve srovnání s jinými výrobci, kterou se mohou matrace BEAUTYSEN pochlubit, je pevné taštičkové pružinové jádro a tím absence pěnového jádra matrace.

V současné době pěnové jádro matrace používají prakticky všichni výrobci. Pěna sice zesílí a vytvoří jádro, ale díky tomu dojde ke snížení propustnosti vzduchu v matraci. Následkem toho se v matraci hromadí vlhkost, prach, chemické a toxické látky, které mají za následek nejenom nepříjemný zápach, ale i vážné zdravotní problémy.
Ani pevnost obvodu pěnového jádra matrace není tak vysoká. Pro posílení struktury matrací BEAUTYSEN se používají svislé boční kovové pružiny Z-Spring (spojené sponkami Sigma) po celém obvodu. Spolu s kovovou základnou (horní a spodní rám kolem obvodu) slouží tyto boční pružiny jako základ skeletu.
Použití systému bočních pružin Z-Spring umožňuje zvýšit přípustnou nosnost matrace bez ovlivnění propustnosti vzduchu a v důsledku toho prodloužit životnost matrace.
Díky způsobu výroby bez lepidla jsou matrace BEAUTYSEN bezpečné pro Vaše zdraví, jsou dokonale větrané, nevytvářejí toxický zápach a tím udržují čisté a optimální mikroklima během spánku. Díky své konstrukci mají matrace BEAUTYSEN ověřenou životnost 10-15 let.

Made on
Tilda