Vážení zákazníci, ve dnech 23. 24. 25. června z technických důvodů bude Showroom na pobočce v Praze uzavřen. Provoz E-shopu a výdej zboží ze skladu v Praze je bez omezení, zakoupené zboží Vám bude doručeno na Vaší adresu.
Vzhledem k velkému množství objednávek, Vás prosíme o veškerou komunikaci přes email: manager@matracebezlepidla.cz
MÝTUS O UVOLŇOVÁNÍ CHEMICKÝCH LÁTEK A VÝPARŮ

Mýtus o uvolňování chemických látek a výparů

Mnoho lidí si myslí, že jejich matrace jsou neškodné, protože jsou staré a neobsahují chemické látky nebo výpary. Bohužel se to nevztahuje na lepené matrace. Z jednotlivých vrstev lepidla v matraci se uvolňuje více škodlivých těkavých organických sloučenin, které se usazují s prachem a vnikají do našeho těla.
Výrobci matrací, v závislosti na vybavení a techoligii, vybírají nejvhodnější lepidla, která se mají používat při výrobě. Tím se snaží o co nejmenší počet reklamací. A však každá odchylka od technologie zahrnuje vyšší použití množství lepidla, zvyšuje čas sušení a dobu výroby. Proto se stává, že i nejlepší výrobní závod občas dodá na trh defektní matraci s trvalým zápachem.
Některé společnosti, používají obecně špatný výrobní proces. Pro pevnost a stabilitu matrace používají velké množství lepidla, což má za následek mnoho stížností na chemický zápach matrace. Cena lepidla při výrobním procesu je zanedbatelnou položkou a proto se na něm obvykle příliš nešetří.

Problém spočívá i v používání nevhodných lepidel.
Ta by se neměla používat, ale protože je při výrobě náročné pracovat se speciálními značkovými lepidly na pěnové materiály, některé malé, neodborné a neseriózní firmy je nahrazují levnými neznačkovými lepidly. Kromě chemického zápachu mají takové matrace ještě další nevýhody. Speciální lepidla na pěnové materiály tvoří elastický spoj, nevhodná lepidla však ne, spoje se časem rozpadají a výsledkem je postupná deformace matrace. Většinou se tak nestává hned, ale krátce po uplynutí záruční lhůty. Částice lepidla s prachem pak pomalu vnikají do lidského těla.
Made on
Tilda